Description
Berger bullets are made to Match Grade standards using the highest quality materials, tightest tolerance tooling and most importantly, an inflexible commitment to attention to detail in the manufacturing process.
$70.99
BERGER .264 135G CLASC HUNTER 100CT
6 in stock
Berger bullets are made to Match Grade standards using the highest quality materials, tightest tolerance tooling and most importantly, an inflexible commitment to attention to detail in the manufacturing process.
| UPC | 679459265713 |
|---|---|
| Manufacturer | Berger Bullets |
| Manufacturer Part Number | 26571 |
| Weight | 135 gr |
| Sectional Density | .277 |
| Quantity | 100 Per Box |
| Overall Length | 1.325" |
| Bullet Type | Boat Tail |
| Bullet Diameter | .264 |
| Bullet Caliber | 6.5mm |
| Caliber/Gauge | 6.5mm |
| Diameter | .264 |
| Grains | 135Gr |
| Units per Box | 100 |
| Product Type | Classic Hunter |
| Subcategory | Bullets |
| Material | Lead and Copper |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.