Description
WINCHESTER AA PLUS23/4 12GA 23/4 #8
$19.95
WINCHESTER AA PLUS23/4 12GA 23/4 #8
113 in stock
WINCHESTER AA PLUS23/4 12GA 23/4 #8
| UPC | 020892004535 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | AAL128 |
| Product Type | Lead |
| Application | Sport Shooting |
| Boxes Per Case | 10 |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Length | 2.75" |
| Muzzle Velocity (fps) | 1180 fps |
| Ounces | 1 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.80 |
| Shot Size | 8 |
| Units per Case | 250 |
| Subcategory | Shot Shell Ammunition |
| Shot Weight | 1 oz |
| Model | AA |
| Grains | #8 |
| Shot Material | LEAD |
| Series | Xtra-Lite Target |
| Firearm Type | SHOTSHELL |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.