Description
WINCHESTER AA PLUS 3DR 12 23/4 #7.5
$19.95
WINCHESTER AA PLUS 3DR 12 23/4 #7.5
1220 in stock
WINCHESTER AA PLUS 3DR 12 23/4 #7.5
| UPC | 020892004344 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | AAM127 |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.80 |
| Length | 2.75" |
| Muzzle Velocity (fps) | 1200 fps |
| Ounces | 1 1/8 oz |
| Shot Size | 7.5 |
| Product Type | Lead |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Boxes Per Case | 10 |
| Application | Sport Shooting |
| Units per Case | 250 |
| Subcategory | Shot Shell Ammunition |
| Shot Weight | 1 1/8 oz |
| Model | AA Heavy Target |
| Grains | #7.5 |
| Dimension | 2.55 X 4.15 X 4.25 |
| Shot Material | LEAD |
| Series | Heavy Target |
| Firearm Type | SHOTSHELL |
| DRAM | 1200 FPS. |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.