Description
WINCHESTER AA SS 28GA 23/4 71/2SHOT
$24.95
WINCHESTER AA SS 28GA 23/4 71/2SHOT
749 in stock
WINCHESTER AA SS 28GA 23/4 71/2SHOT
| UPC | 020892015272 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | AASC287 |
| Product Type | Lead |
| Shot Size | 7.5 |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 1.00 |
| Ounces | 3/4 oz |
| Muzzle Velocity (fps) | 1300 fps |
| Length | 2.75" |
| Caliber/Gauge | 28 Gauge |
| Boxes Per Case | 10 |
| Application | Sport Shooting |
| Grains | #7.5 |
| Model | AA Supersport Sporting Clay |
| Shot Weight | 3/4 oz |
| Subcategory | Shot Shell Ammunition |
| Units per Case | 250 |
| Dimension | 3.25 X 23.65 X 4.90 |
| DRAM | 1300 FPS. |
| Firearm Type | SHOTSHELL |
| Series | Super Sport Sporting Clay |
| Shot Material | LEAD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.