Description
With a reputation steeped in tradition, Winchester has earned the moniker ‘The American Legend’ by delivering on their commitment to innovation & excellence in everything Winchester does.
$25.95
WIN AA 410 2.5″ #9 25/250
357 in stock
With a reputation steeped in tradition, Winchester has earned the moniker ‘The American Legend’ by delivering on their commitment to innovation & excellence in everything Winchester does.
| UPC | 020892004474 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | AA419 |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 1.04 |
| Shot Size | 9 |
| Product Type | Lead |
| Ounces | 1/2 oz |
| Muzzle Velocity (fps) | 1200 fps |
| Length | 2.50" |
| Application | Sport Shooting |
| Boxes Per Case | 10 |
| Caliber/Gauge | .410 Bore |
| Grains | #9 |
| Model | AA Target |
| Shot Weight | 1/2 oz |
| Subcategory | Shot Shell Ammunition |
| Units per Case | 250 |
| Shot Material | LEAD |
| Series | Target |
| Firearm Type | SHOTSHELL |
| DRAM | 1200 FPS. |
| Dimension | 2.50 X 2.50 X 2.75 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.