Description
WINCHESTER SPR TRGT 12GA 1-1/8 7.5 SHOT 25RD BX 250RD CASE
$14.95
WINCHESTER SPR TRGT 12GA 1-1/8 7.5 SHOT 25RD BX 250RD CASE
1598 in stock
WINCHESTER SPR TRGT 12GA 1-1/8 7.5 SHOT 25RD BX 250RD CASE
| UPC | 020892016231 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | TRGT127 |
| Application | Sport Shooting |
| Boxes Per Case | 10 |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Length | 2.75" |
| Muzzle Velocity (fps) | 1145 fps |
| Ounces | 1 1/8 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.60 |
| Shot Size | 7.5 |
| Product Type | Lead |
| Model | Super Target |
| Shot Weight | 1 1/8 oz |
| Subcategory | Shot Shell Ammunition |
| Grains | #7.5 |
| Units per Case | 250 |
| Dimension | 2.55 X 4.30 X 4.40 |
| DRAM | 1145 FPS. |
| Firearm Type | SHOTSHELL |
| Series | Light Target |
| Shot Material | LEAD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.